Atsauksmes

Atsauksmes

Vidēji, ar firmu Medboerse, gadā uz Vāciju aizbrauc vairāk kā 40 cilvēku no dažādām Eiropas valstīm. Ārsti, kas strādā Vācijas klīnikās ar darbu ir ļoti apmierināti :

Ārsta Rībeņa pieredze Vācijas klīnikā (Ļoti plaši aprakstīts, kas sagaida strādājot Vācijā)

Dr.O.O., mācās un strādā Hessenes apgabalā

Vēl studējot Rīgas Stradiņa Universitātē, pēdējā studiju gadā biju nolēmusi apgūt specialitāti ārzemēs, respektīvi, Vācijā, jo Latvijas perspektīva rezidentūras laikā saņemt algu, ar kuru es knapi varētu apmaksāt dzīvokļa īri un braukšanas karti, mani nemaz neiedvesmoja. Tāpēc sāku meklēt internetā visu iespējamo informāciju par to, kas ir vajadzīgs, lai uzsāktu darbu Vācijā. Atradu ļoti daudz vispārīgās informācijas, no kuras bija ļoti grūti izzvejot galveno. No sākuma mēģināju pati meklēt sev rezidentūras vietu, pat aizbraucu uz pārrunām, bet pēc tam arī nesaņēmu skaidru atbildi, vai esmu dabūjusi šo vietu. Vāciešu standarta atbilde ir „mēs ar jums sazināsimies”, un šī sazināšanās tiešām var ilgt mēnešiem! Galvenā problēma ir tāda, ka tā vienkārši ar mūsu Latvijas ārsta diplomu nevar dabūt vietu, ir jādabū tā saucamā „Aprobācija”, ko vācieši saņem pēc diploma saņemšanas ārstu biedrībā – un tā ir svarīgāka kā diploms. Lai šo aprobāciju varētu dabūt, mums, kā ārzemniekiem, ir jāiesniedz kaudze ar visādiem papīriem ārstu biedrībā, kuru sarakstu es, protams, internetā arī neatradu un kuri atšķīrās katrā apgabalā. Protams, ka es nezināju ne kādi papīri iz vajadzīgi, ne kur tie jāiesniedz, ne kāda vispār ir rezidentūras sistēma. Pēc pārrunām Vācijā, ko es pati sev saorganizēju, pagāja pāris mēneši, tā es konkrētu atbildi arī nesaņēmu. Tajā pašā laikā rezidentūras vietas Vācijā meklēja divi mani draugi, bet caur rekrutēšanas firmu. Tā kā daudziem man pazīstamiem cilvēkiem bija negatīva pieredze ar šādām firmām, nolēmu, ka tomēr meklēšu darbu pati un īstenībā izdarīju milzīgo kļūdu, jo tikai pazaudēju laiku. Kad abi divi mani draugi aizbrauca uz Vāciju un bija veiksmīgi iekārtojušies, nolēmu arī pamēģināt.
Firma Medbörse nodarbojās ar ārstu iekārtošanu darbā Vācijā, ar tās palīdzību es viena mēneša laikā dabūju vietu Vācijas rezidentūrā. Firmas vadītājs Grolla kungs pēc manas vēstules ļoti ātri sazinājās ar mani, atsūtīja man pāris piedāvājumus, no kuriem es varēju izvēlēties sev piemērotāku vietu, tālāk sarīkoja pārrunas, nokārtoja visus vajadzīgos dokumentus, kā arī pēc darba uzsākšanas pārliecinājās, ka man iet labi un viss ir kārtībā. Galvenais, kas mani pārsteidza bija tas, ka man nekas nebija jāapmaksā. Vācijā ir liels ārstu trūkums, īpaši mazajās pilsētās, tieši ar kurām sadarbojās šī firma.
Ko es tagad varu pateikt no savas personīgās pieredzes? Esmu ļoti laimīga, ka tiku nevis lielā Universitātes klīnikā, bet parastajā rajona slimnīcā. Iespējas abās vietās ir praktiski vienādas, atšķirība ir tā, ka mazākā slimnīcā ir vairāk laika mācībām un vairāk iespēju attīstīt praktiskās iemaņas, kā arī ir ievērojami mazāk studentu un pārējo rezidentu, kuri „maisās zem kājām”. Kvalitātes ziņā apmācība ir pat labāka, jo noteicošais ir laiks un pacientu apjoms, kas jāuzņem un jāārstē tajā laikā. Un mazajā pilsētā, kā es jau teicu, paliek vairāk laika arī mācībām. Aprīkojuma ziņā mazās pilsētas neatpaliek no lielām, piem., slimnīcā, kur es strādāju, ir 3 Testa MRT aparāts, 256-slice CT aparāts un vēl daudz, daudz pārējo moderno diagnostisko iespēju.
Nedaudz par dzīvošanu. Pirmajā laikā parasti slimnīcas piedāvā dzīves vietu personāla kopmītnēs un tad arī palīdz atrast dzīvokli īrēšanai. Īres maksa ir apmēram tāda pati, kā Latvijā, bet alga ir vismaz 6x lielāka.
Es esmu ļoti priecīga un apmierināta, ka sadarbojos ar firmu Medbörse, tā tiešām man ļoti daudz palīdzēja un varu to tikai ieteikt. Galvenais, ja esiet izlēmuši braukt ārzemēs, ir sasniegt šo mērķi, bet paša spēkiem tas aizņem daudz laika, nervu un naudas. Vācija ir ļoti birokrātiska valsts, kurā viens trūkstošais dokuments var ļoti ievērojami paildzināt procesu. Mans ieteikums – ļaujiet ar šo te birokrātiju nodarboties cilvēkiem, kas to pārzina un Grolla kungs un viņa kolēģi to pārzina un dara perfekti. Lai Jums veicas!